NR 28

Dariusz Mlącki

Koperta tybetańska, 2008

olej, płótno
59.50 x 80.50 cm

sygn. p.d.: Mlącki. Opis na odwrocie.

Cena wywoławcza: 4500 zł
U Mląckiego zobaczymy złożony i zaklejony znaczkiem list z obszarpanymi brzegami kartki, kopcące świece. Koperty tybetańskie, jak nazwał je artysta, inspirowane były niematerialnym klimatem tamtego rejonu, w którym miał okazję przebywać. Koperty tworzy od lat, przyznając, że czasem dla niego samego są jak rzeźby. Malarz współczesny, w latach 1985-1989 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Dyplom pod kierunkiem profesorów: Tadeusza Dominika, Zbigniewa Gostomskiego oraz Ryszarda Winiarskiego. W latach 1992-2001 prowadził pracownię malarstwa w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie.

Dariusz Mlącki -